Що не можна забороняти дитині

Що не можна забороняти дитині:
дев’ять акцентів для батьків
1. Запитувати
Дитина росте, пізнає світ, в неї виникає багато запитань. Батьки, які втомилися після роботи, не завжди мають час і сили для спілкування з дитиною. Але час, який вони проводять разом у спілкуванні дає змогу розуміти дитину, налагодити з нею взаємини.
2. Плакати
Усе, що відбувається в житті дитини, вона переживає емоційніше, ніж дорослі. Коли вона чимось засмучена, це нормально. Слід допомогти розібратися в ситуації, з’ясувати причину плачу і знайти шляхи розв’язання проблеми.
3. Розпоряджатися власними речами
Дитина має право розпоряджатися власними речами на свій розсуд, як і дорослі. Не варто її соромити за жадібність.
4. Говорити «Ні»
Дитина — це не підлеглий, а повноцінний член сім’ї. Батьки мають знайти спосіб домовитися з дитиною або пояснити їй, чому треба робити те, що іноді не хочеться.
5. Галасувати
Батьки мають дозволяти дитині наспівувати пісеньки й видавати різні звуки на вулиці
6. Боятися
Батьки мають не соромити дитину за страх, а пояснити їй, чому не слід боятися. Також важливо підтримати дитину – взяти її за руку, обійняти.
7. Мати секрети
Батьки мають контролювати дитину, аби вона не втрапила в біду, але потрібно поважати її особистий простір. Адже довіра дитини безцінна, не потрібно розголошувати дитячі секрети.
8. Злитися і заздрити
Дитина, які дорослі, має право відчувати злість,заздрість, тощо. Батькам слід пам’ятати про те, що сила волі в неї ще не сформована, тому й складно себе контролювати.
9. Помилятися
Дитині властиво, часто помилятися, але не варто її за це сварити. Будь-яка помилка – досвід. Від того, як дорослі зреагують на неї. Залежить, стане вона позитивним життєвим уроком чи посіє страх знову помилитися.