Правила взаємодії з дитиною

Правила взаємодії з дитиною

 • Поводьтеся з дитиною так само, як з дорослим, але зважайте на її вік та відсутність у неї соціального досвіду спілкування зі світом.

–   Ставтеся до дитини з повагою, як до рівноправного члена сім’ї – вислуховуйте її думку.

–  Відмовляйте дитині твердо й рішуче, якщо її бажання перевищують можливості сім’ї.

–    Навчіть дитину враховувати інтереси старших, не заважати їхній праці і відпочинку.

– Закріпіть за дитиною постійне коло її обов’язків і супроводжуйте їх виконання.

– Привчайте дитину піклуватися про старших, давайте їй конкретні доручення на кшталт:

« Запитай, як почувається хворий дідусь, чи не треба йому допомогти?», «Проведи

бабусю до ліфта, відкрий їй двері» тощо. Нехай дитина має змогу проявляти турботу

про     старших, чинити по –доброму.

 • Розповідайте дитині про роботу близьких, їхні суспільно корисні справи, аби формувати повагу до себе своїм ставленням до інших людей, їхньої праці.
 • Не дозволяйте дитині вдаватися до панібратства, грубості у ставленні до дорослих.
 • Спонукайте дитину бути товариською і доброзичливою з дорослими та однолітками.
 • Довіряйте дитині. Дошкільники схильні піддаватися навіюванню. Відчувши, що їм довіряють і вважають хорошими, діти намагатимуться виправдати таке враження про себе, тож поводитимуться так, як від них того очікують.
 • Уникайте кепкування та вживання грубих слів на адресу дитини, аби не принижувати її гідність. Діти з розвиненим почуттям власної гідності чутливо реагують на батьківське слово, ліпше піддаються педагогічним впливам.
 • Будьте послідовні у своїх вимогах до дитини. Перш ніж висувати будь-які вимоги до неї, упевніться в їх справедливості та обґрунтованості. Не скасовуйте своїх рішень, це припустимо лише у виняткових випадках.
 • Дотримуйтеся усі правил, які висуваєте до дитини. Якщо дитині не дозволено те, що можна робити батькам та іншим членам сім’ї, досягти бажання результатів у її вихованні навряд чи вдається.
 • Ретельно добирайте засоби впливу на дитину – розпочинайте з м’яких і лише у винятковому випадку вдавайтеся до більш радикальних .
 • Забезпечте чіткий режим і змістовне життя дитини. Це основна умова формування позитивних стійких звичок, що запобігає виникненню конфліктів і сприяє формуванню позитивного досвіду усвідомленої поведінки.
 • Спостерігайте за дитиною: з’ясуйте, чи володіє вона суспільно значущими якостями, чи здатна піклуватися про старших або молодших без вашого нагадування, розділяти сімейні радощі і переживати неприємні ситуації тощо. Таке спостереження дасть вам змогу зорієнтуватися, на які з вищезгаданих правил слід звернути особливу увагу.

 

                                                                          Підготувала вихователь-методист: Пригода К. І.

 

Дивіться також Піклувальна рада.