Поради для вихователів: ” Як проводити із шестирічками “хвилинки нейробіки”

Поради для вихователя
Як із шестирічками проводити «хвилинки нейробіки»
Нейробіка – це розумова гімнастика. Назва утворена зі слів «нейрон» і «аеробіка». Гімнастику запропонував американський нейробіолог Лоуренс Катц. Суть нейробіки в тому, щоб робити звичайні справи оригінальним способом, «дивувати» мозок, створювати нові асоціації.
Ось деякі поради щодо проведення вправ нейробіки.
 Проводьте вправи під час організованих форм діяльності, але якщо діти матимуть інтенсивне розумове навантаження, то «хвилинки нейробіки» краще виконуйте перед заняттям.
 Стежте за часом. Тривалість проведення вправ залежить від рівня готовності дітей . Рекомендують проводити – 2-5 вправ щоранку через 2-5 хв., тривалість однієї вправи 1 хв. Загальна тривалість «хвилинок-нейробіки « на день – до 25- 30 хв.
 Акцентуйте увагу дітей на тому, що кожну нову вправу слід виконувати повільно, аби швидко не втомитися.
 Стежте, щоб діти точно і правильно виконували рухи.
 Проводьте деякі вправи у формі змагань.
 Поступово ускладнюйте вправи:
 прискорюйте темп виконання;
 виконуйте завдання із заплющеними очима;
 поєднуйте виконання рухів очей з виконанням рухів рук;
 додайте дихальні вправи;
 застосовуйте метод візуалізації;
 виконуйте вправу у русі, під музику чи віршований супровід.
 Залучайте дітей виконувати вправи лише під час «стандартного»
навчання. Недоцільно переривати ними творчу діяльність.

Підготувала вихователь-методист:
Пригода К. І.