Фізкультурно- оздоровча робота закладу

 

Вся фізкультурно-оздоровча робота в НВК здійснюється під безпосереднім керівництвом інструктора з фізкультури Мендалюк Русланою Сергіївною за авторською програмою М. Єфименко “Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей” й проводиться з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного розвитку та підготовленості дітей. В початковій школі уроки з фізкультури проводить вчитель Обуховська Вікторія Олександрівна.

Цікаво та творчо проводяться фізкультурні свята, розваги, Дні здоров’я, Тижні фізкультури під час яких дошкільники та учні початкових класів, педагоги, батьки спільно зміцнюють своє здоров’я, розуміють його цінність, вчаться здоровому способу життя, весело змагаються та перемагають.

Особлива увага педагогічного колективу приділяється загартуванню дитячого організму. Тому, педагоги якнайбільше використовують нетрадиційні методи оздоровлення: точковий масаж, ходьба по доріжках здоров’я (гальці, каштанах, шишках, крупах, сухе та вологе обтирання, інше), в процесі проведення загартувальних процедур.

З метою впровадження здоров’я зберігаючих та здоров’я формуючих технологій педагоги активно використовують нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: пальчикова гімнастика, арттерапія, гімнастика для очей, релаксація, психогімнастика.

У всіх вікових групах вихователі проводять цільові прогулянки, екскурсії, піші переходи, сезонні оздоровчі прогулянки, які дуже подобаються дошкільникам. Для учнів відведений час для прогулянок в навчальному процесі (великі перерви, прогулянка на ГПД).

В НВК облаштована фізкультурна зала, в якій достатньо спортивного обладнання та інвентарю, нетрадиційного обладнання.

На території НВК облаштований спортивний майданчик для гри у футбол, баскетбол, турніки, бігові доріжки, дуги.

В усіх вікових групах естетично оформлені та наповнені спортивні центри необхідним фізкультурним інвентарем (м’ячами, кеглями, скакалками, обручами, мішечками з піском, іншим).

Щорічно вихованці навчально-виховного комплексу приймають активну участь у змаганнях між спортивними командами ДНЗ.

МЕДИЧНА РОБОТА

Змістовно та ефективно проводиться медична робота під керівництвом старших медичних сестер Мозоль Ольги Стахіївни та Джус Світлани Вікторівни.

В кожній групі облаштовані центри здоров’я, в яких фіксуються антропометричні дані, динаміка стану здоров’я, захворюваність дітей.

Вихователі консультують батьків, щодо стану здоров’я їх дітей, проводять бесіди та лекції.

На якісному рівні в НВК організовується раціональне та збалансоване харчування дітей, яке є триразовим.

ГУРТКОВА РОБОТА

Особлива увага приділяється розвитку в дітей індивідуальних та творчих здібностей. В НВК діють гуртки: англійської мови, хореографії, образотворчої діяльності.

В НВК є діюча дитяча бібліотека, в якій зібрані українські народні, авторські казки, казки народів світу, твори сучасних письменників, письменників-класиків, енциклопедії, журнали. Вже змалечку вихованці прилучаються до книги, цінують та люблять її.

Завдяки зусиллям колективу та батьківської громади в НВК створені належні умови для повноцінного та гармонійного розвитку вихованців, а саме: розвивальне середовище з врахуванням соціального, природного, предметно-ігрового, власного “Я” простору.

Розвивальне середовище НВК складається з: розвивальних центрів в групах, спортивного майданчика, музичної зали, спортивної зали, кабінету англійської мови, пізнавально-інформаційних дитячих центрів.

Аби задовольнити потребу дитини побути на самоті, відпочити від спілкування з однолітками, в кожній групі створені куточки усамітнення, де дитина може побути на одинці з собою, зайнятися улюбленою справою, що дуже важливо для її емоційного благополуччя.

В НВК облаштовані дитячі виставки малюнків, спільних робіт батьків і дітей, фотовиставки, інформаційні центри для дітей: правовий, з безпеки життєдіяльності.

Ідея громадянського виховання пронизує всі види діяльності дітей, бо ж якщо ми змалечку запалимо дитяче сердечко національним духом, духом істинного українця, вихованого на почутті любові, повазі, гордості за рідний народ, край, то ми зуміємо побудувати високодуховне життя на своїй Землі. В усіх групах облаштовані національні центри, в НВК оформлена фото-виставка “Моє рідне місто», краєзнавчий міні-музей, в якому зібрані старовинні предмети побуту та вжитку Поліського краю.