Консультація для педагогів: “Правила безпеки педагога в соцмережі”

Правила безпеки педагога в соцмережі
Більшість педагогів мають аканти в Соціальних мережах і активно там «мешкають». Вихователі мають бути обачними з Контентом на своїх сторінках. Їхні повідомлення – під пильним оком громадськості, тож можуть призвести до неприємних наслідків. Навіть попри закритість дописів і поширення з-поміж певного кола друзів пости й фотографії доступні для всіх користувачів.
Тож чого не слід робити вихователю, аби не поставити під загрозу своє професійне життя:
• Розміщувати особисті фото, відеозаписи та іншу інформацію в робочий час. Так ви порушуєте трудову дисципліну. Якщо ви фотографуєте дітей під час освітнього процесу або знімаєте їх на відео, також не розміщуйте ці матеріали в робочий час.
• Оприлюднювати інформацію про заробітну плату та премії колег. Це конфіденційна інформація
• Висловлюватися зневажливо про колег, дітей та їхніх батьків, писати негативні відгуки про заклад дошкільної освіти, в якому працюєте
• Викладати навіть «для друзів» результати моніторингу або психологічних тестувань дітей.
• Фотографувати сторінки журналу відвідувань, малюнки та аплікації, інші творчі роботи дітей та постити їх своїй сторінці.
• Розміщувати пости з політичною агітацією, релігійними закликами, що розпалюють соціальну, расову або релігійну ворожнечу
• Вступати у провокаційні групи й постити їхній контент на своїй сторінці
• Викладати інформацію, що містить наклеп, розголошує таємницю усиновлення, порушує недоторканість приватного життя тощо.
• Поширювати аморальний контент, зокрема тексти чи картинки, де «ховаються» нецензурні чи жорстокі слова, фривольна лексика.
• Публікувати інформацію про особисте з інтимним підтекстом.
Тож важливо пам’ятати що педагог у соцмережах – та ж особистість, що й у житті. Не забувайте , що соцмережі – не ваша особиста затишна кімната, де ви сидите й чаюєте тет-а-тет. Це радше середньовічна площа, на якій ви декламуєте власні думки, де вас обговорюють і оцінюють.

Підготувала
вихователь: Мовчанюк І. В.