Загартування замість лікування

Загартування дітей дошкільного віку вимагає обережного підходу й відповідального ставлення. Під час загартувальних процедур дотримуйтеся загальних принципів:

Систематичність

Загартовуйте дитину систематично. Систематичні гартувальні процедури сприяють утворенню стійких рефлексів. У дітей вони можуть швидко згасати, якщо порушити цей принцип. Тому проводьте процедури цілий рік, навіть узимку й за несприятливих погодних умов.

Поступовість

Збільшуйте час процедури загартування поступово. Тренування механізмів термо-регуляції відбувається в тих випадках, коли перед організмом щоразу постають складніші завдання.

Поступово:

– знижуйте температуру повітря;

– збільшуйте площу організму, яку піддаєте впливу;

– продовжуйте тривалість процедур.

Пам’ятайте, що стан теплового дискомфорту може призвести до захворювання, особливо в дітей раннього віку.

Послідовність

Послідовно збільшуйте інтенсивність впливів на організм. Наприклад, до сонячних процедур слід переходити лише після звикання до повітряних ванн.

Емоційний фон

Проводьте гартувальні процедури на позитивному емоційному фоні — під музику,в ігровій формі тощо. Пам’ятайте: негативне ставлення дитини до процедур перешкоджає формуванню умовно-рефлекторних зв’язків.

Комплексність

Застосовуйте гартувальні процедури в комплексі з іншими фізкультурно-оздоровчими заходами. Повітряні ванни поєднуйте з рухливими іграми, фізичними вправами. Комбінуйте гартувальні впливи на різних ділянках тіла, чергуйте місцеві й загальні процедури

Індивідуальний підхід

Враховуйте вікові та індивідуальні особливості організму дитини, стан її здоров’я.

Памятайте: терморегуляція дошкільників відрізняється від терморегуляції дорослих. Кількість поверхнево розміщених кровоносних судин у дитини більша, тож і тепловіддача вища.В одних випадках настає швидке переохолодження, в інших — швидке перегрівання.

Дивіться також Сторінка вихователя-методиста.